Choroby i szkodniki u kaktusów.

© yessy.com

Doskonale wiemy, że wszystkie organizmy żywe będące roślinami, w tym również wszelkiego rodzaju sukulenty mogą być i zwykle są atakowane przez wiele szkodników, oraz przez choroby grzybowe. W momencie gdy roślina ma złe warunki klimatyczne, czy też nie posiada odpowiednich do wzrostu składników odżywczych, szkodniki i choroby grzybowe mają najlepsze podłoże do atakowania.

Wiadomo bowiem, że kiedy roślina nie ma optymalnych warunków do wzrostu, staje się mało odporna na wszelkiego rodzaju choroby, toteż ataki ze strony szkodników oraz grzybów są skuteczne.

Najlepszym sposobem profilaktycznym przed zakupem danej rośliny do uprawy, jest przejrzenie jej bardzo dokładnie, czyli sprawdzenie czy właśnie takich chorób i grzybów na sobie nie ma.

Drugim czynnikiem zapobiegawczym jest odizolowanie jej na czas pierwszych tygodni od pozostałych roślin hodowlanych, albowiem jest to okres kiedy mogą się właśnie dane szkodniki ujawnić, bądź pojawić grzybnie chorób na roślinach. Jeżeli roślina z rodziny sukulentów jest zarażona, i pozostawimy ją wśród innych roślin, istnieje duże ryzyko przeniesienia się szkodników bądź chorób na inne okazy naszych sukulentów w uprawie.

Przeczytaj również:

Loading ... Loading ...
Umieszczono w kategorii: Choroby kaktusów

Komentarze wyłączone.