Ariocarpus Retusus

Innym sukulentem z rodziny kaktusowatych jest Ariocarpus Retusus, który również ma pokrój kulisty oraz niewielką średnicę, dochodzącą zaledwie do 10 – 12 centymetrów. Jak większość kaktusów, Ariocarpus Retusus również kwitnie w kolorze bladoróżowym, a jego kwiaty mają kształt lejkowaty. Okres kwitnienia to pełnia lata.

Kaktus ten rośnie zwykle w pobliżu powierzchni gruntu, a zwykle w warunkach naturalnych jest niewidoczny od razu, gdyż zostaje pokryty przez glebę. Jeżeli chodzi o wygląd kaktusa to ma on kształt okrągły bądź spłaszczony, jego największe okazy dorastają do 25 centymetrów średnicy. Kaktus ma barwę szarą bądź niebieskozieloną, z wierzchołka porasta go wełna ochronna, która jest ostra jak kolce.

Okres kwitnienia tego kaktusa to późne lato, kwiaty mają długość zaledwie 6 centymetrów, i są w kolorze bladoróżowym. Jeżeli chodzi o pochodzenie rośliny, zwykle występuje na pustynnych terenach Meksyku, a dokładnie w stanach Coahuila oraz San Luis Potosi. Kaktus ten jest jedną z roślin, która rośnie bardzo wolno, rośnie lepiej gdy ma zapewnione pełne nasłonecznienie oraz glebę z dodatkiem wapnia. Kiedy kaktus jest w fazie wzrostu, należy go dość obficie i regularnie podlewać, oraz zasilać raz na jakiś czas specjalnym nawozem do kaktusów.

Przeczytaj również:

Loading ... Loading ...
Umieszczono w kategorii: Sukulenty

Komentarze wyłączone.