Astrofytum przedziwne „czapka biskupa”

Kaktus kształtem przypominający czapkę biskupa, tak też się popularnie nazywa, jego oryginalna nazwa to Astrophytum myriostigma. Inaczej Astrofytum przedziwne posiada kolor zielonkawo szary, kształt kulisty bądź krótkowalcowaty, nie posiada żadnych cierni i kolców, o wysokości około 15 – 20 centymetrów, w całości jest zaś pokryty kłaczkami delikatnymi i kolorze białoszarym. Jeżeli chodzi o liczbę żeber na tym kaktusie, jest ona różna i wynosi od 4 do 6, najczęściej spotyka się te kaktusy o 5 żebrach.

Kaktus ma na sobie równomiernie rozmieszczone areole, o barwie brązowej, strukturze wełnistej i kształcie okrągłym. Kaktus kwitnie w okresie lata, a jego kwiaty są jasnożółte, o średnicy 4 – 6 centymetrów, utrzymują się niestety zaledwie kilka dni.

Pojawiający się na kaktusie owoc ma zielonkawy kolor i jajowaty kształt, jest gęsto ocierniony oraz posiada w sobie brunatne nasiona. Pochodzenie tej rośliny to środkowy i północny meksyk, na wyższych położeniach, nawet do 2000 metrów nad poziomem morza. Kaktus ten z pewnością rośnie bardzo wolno, zaś jego wzrost jest uwarunkowany od zapewnionych mu warunków, które powinny być jasne, czyli potrzebuje dużo słonecznego światła, jak również właściwie przepuszczalnego podłoża o odczynie lekko zasadowym. Kiedy roślina jest w czasie wzrostu, należy ją regularnie i obficie podlewać.

Przeczytaj również:

Loading ... Loading ...
Umieszczono w kategorii: Sukulenty

Komentarze wyłączone.