Co to są tarczniki?

© wordpress.com

Do najbardziej popularnych szkodników sukulentów zaliczamy tarczniki, wełnowce, pośród których należy wymienić najbardziej szkodliwe czerwce, albowiem wysysają one z roślin słodki sok. Dodatkowo roślina zostaje pozbawiona wielu składników odżywczych, jak również zmienia swą barwę, poprzez brzydki i rdzawy nalot, jaki pozostawiają właśnie czerwce.

Wyżej wspomniane tarczniki możemy łatwo rozpoznać, albowiem wyglądem przypominają okrągłą brązową tarczę, natomiast szkodniki zwane misecznikami, również z rodziny tarczników, wyglądają jak sztywne, wypukłe i miseczkowate tarczki, pod którymi zwykle skrywają swe jaja.

Kolejnym szkodnikiem z rodziny czerwców jest wełnowiec, jego nazwa zaś pochodzi od budowy i wyglądu tegoż szkodnika, który charakteryzuje się białymi, wełnistymi, woskowatymi wydalinami, jakie zostawia na roślinie. Jeżeli taki szkodnik rozmnoży się na sukulencie, niekiedy możemy stracić cenny okaz rośliny, albowiem nie zawsze udaje się ich zwalczenie. Do wszystkich wymienionych szkodników z rodziny tarczników należy zastosować specjalne środki chemiczne, dostępne w agrocentrach ogrodniczych, czy też specjalistycznych sklepach gdzie dostępne są środki chemiczne do zwalczania wszelkich szkodników. Pamiętajmy jednak aby takich zabiegów nie robić podczas wzrostu rośliny, wykonujemy je w czasie spoczynku sukulentów.

Przeczytaj również:

Loading ... Loading ...
Umieszczono w kategorii: Choroby kaktusów

Komentarze wyłączone.