Echinocereus polyacanthus

(c) en.wikipedia.org

Ten kaktus o nazwie popularnej echinocereus wielocieniowy, ma w swej historii bardzo wiele odmian, zaś jego budowa polega na licznych odrostach, dochodzących w warunkach naturalnych nawet do jednego metra długości.

Pokrój kaktusa jest walcowaty i kępiasty, kwitnie w kształcie lejków, zaś kolorystyka kwiatów tego kaktusa to karminowo czerwone. Kwitnie w okresie lata w podłożu próchniczym i na bezpośrednio nasłonecznionym terenie. Kiedy zaczyna kwitnąć, wypuszcza liczne kwiaty na wierzchołkach, a ich kolorystyka to szkarłatno czerwone bądź karminowo czerwone kwiaty z żółtym środkiem. Kwiaty osiągają długość 4-7 centymetrów oraz 3-4 centymetry długości.

Jeżeli chodzi o wymagania i uprawę tego sukulenta pochodzącego z rodziny kaktusowatych, to lubi on podłoże wyjątkowo próchnicze jak również dobrze przepuszczalne, zaś stanowisko gdzie najlepiej rośnie to oczywiście pełne słońce. Kiedy roślina jest w okresie wzrostu należy ją regularnie i obficie podlewać oraz dostarczać niezbędnych składników odżywczych w postaci nawozu. W zimie roślina powinna być przesuszana, jednak temperatura gdzie przebywa nie powinna spaść poniżej 10 stopni Celsjusza. Kaktus rozmnaża się poprzez wysiew nasion wiosną, jak również z odrostów.

Przeczytaj również:

Loading ... Loading ...
Umieszczono w kategorii: Sukulenty

Komentarze wyłączone.