Epithelantha micromeris – “Epitelanta drobnobrodawkowa”

© wikipedia.org

Kaktus o niewielkich rozmiarach i bardzo ciekawych kształtach, jest mało znany w naszym kraju, zaś jego rodzime pochodzenie to południowe regiony Stanów Zjednoczonych, konkretnie mowa o Teksasie, jak również północny Meksyk.

Kaktus o kształcie kulistym i rozmiarach o średnicy 2-6 centymetrów a wysokości 6-7 centymetrów. Najczęściej u nasady wyrastają mu bardzo liczne odrosty, które również mogą być zaszczepkami nowych roślin. Popularna nazwa tego kaktusa to Epitelanta drobnobrodawkowa, zaś jego wygląd to szarozielony kolor oraz promieniście rozmieszczone jedno milimetrowe brodawki z filcowatymi areolami na samym czubku.

Ten kaktus również kwitnie latem, wtedy na jego wierzchołku pojawia się lejkowaty kwiat o średnicy 6-8 milimetrów, kwiaty te mają barwy białe, rózgowe bądź czerwone przechodzące w fiolet, owoc to czerwona długa łodyga. Kwiaty tego sukulenta niestety są bardzo krótkotrwałe i już po kilku dniach opadają. Kaktus o nazwie Epitelanta drobnobrodawkowa rośnie wyjątkowo wolno, jednak jako roślina dorosła wygląda bardzo okazale. Najlepsze dla niej jest wyjątkowo słoneczne stanowisko wzrostu oraz podłoże z dużą ilością wapnia, dobrze przepuszczalne.

Przeczytaj również:

Loading ... Loading ...
Umieszczono w kategorii: Sukulenty

Komentarze wyłączone.