Espostoa melanostele – “espostoa ciemna”

© wikipedia.org

Ten kaktus będący również oczywiście sukulentem nazywany jest popularnie espostoa ciemna. Ten kaktus wyrasta w wielu gatunkach i odmianach. A co za tym idzie również o różnych kształtach i kolorach kwiatów.

Zwykle szarozielony kolumnowy pęd rośnie do średnicy 10 centymetrów, a wysokości nawet dwóch metrów, tak się jednak dzieje wyłącznie w warunkach naturalnych. W warunkach hodowlanych okazy są zdecydowanie mniejsze. A wszystko jest uzależnione od pojemnika, podłoża oraz zapewnionych warunków wzrostu. Jego pochodzenie to Nabrzeżne rejony Peru, gdzie rósł pierwotnie i stamtąd został przywieziony jako niebywały okaz, dlatego obecnie jest hodowlany w doniczkach oraz ogrodach botanicznych.

Ten i inne sukulenty tego typu potrzebują nasłonecznionego stanowiska oraz luźnego dobrze przepuszczalnego podłoża. Okres wegetacji tego kaktusa to obfite i regularne podlewanie, jak również nawożenie specjalnie przygotowanym nawozem. Kaktus rozmnaża się w dwojaki sposób, zarówno poprzez wysiew nasiona o porze roku jaką jest wiosna, jak również poprzez sadzonki, które można odsadzać zwykle przez cały rok. Kaktus kwitnie w okresie lata na kremowo, kwiaty otwierają się nocą i mają lejkowaty kształt.

Przeczytaj również:

Loading ... Loading ...
Umieszczono w kategorii: Sukulenty

Komentarze wyłączone.