Przedziorki czyli „czerwone pajączki”

Przedziorki, zwane również „czerwonymi pajęczakami”, jak sama nazwa wskazuje należą do szkodników z rodziny pajęczaków, niestety są bardzo trudne do zauważenia na roślinie, co powoduje zgubne skutki dla każdego zaatakowanego sukulenta.

Szkody jakie wywołują, to przede wszystkim płowienie, wysuszanie kaktusa, zmiana koloru na żółty, jak również pojawianie się plam w kolorze żółtym bądź brązowym. Kiedy zauważymy na sukulencie takie zmiany, od razu musimy zareagować.

W tym przypadku metodą zwalczania przedziorków jest częste wietrzenie pomieszczeń w jakich się znajdują, jeżeli jednak roślina zostanie znacznie przez te szkodniki zaatakowana, należy zakupić środki chemiczne, do jakich należą Folimat bądź Tamaron, które z pewnością pomogą nam w zwalczaniu tego rodzaju szkodników, występujących na sukulentach. Należy przy tym pamiętać, że „czerwone pajączki” najlepiej rozwijają się w suchym i ciepłym powietrzu, dlatego podczas hodowli sukulentów warto często wietrzyć pomieszczenia, bez powodowania efektu przeciągu, który z kolei mógłby zaszkodzić roślinom we właściwym wzroście. Lepiej zapobiegać dostawaniu się do roślin szkodników, niż musieć je usuwać, dlatego zawsze pamiętajmy o zapewnieniu im właściwych warunków i składników mineralnych do wzrostu.

Przeczytaj również:

Loading ... Loading ...
Umieszczono w kategorii: Choroby kaktusów

Komentarze wyłączone.