Ślimaki i Nicienie

W przypadku hodowli sukulentów musimy pamiętać aby zapewnić im sprzyjające warunki do wzrostu, tak zwane optymalne, aby temperatura nie była zbyt niska i zbyt wysoka, aby nasłonecznie było prawidłowe, jak również aby była prawidłowa wilgotność powietrza w danym pomieszczeniu.

Zbyt wysoka wilgotność powietrza sprzyja rozwojom takich szkodników jak ślimaki, które nie zauważone mogą pożreć całą roślinę, która z kolei w takiej sytuacji będzie do wyrzucenia. Jak wiemy ślimaki żywią się liśćmi oraz częściami pędów, dlatego ich rozprzestrzenianie może bardzo zaszkodzić naszej hodowli sukulentów.

W agrocentrach ogrodniczych są do kupienia pułapki na ślimaki w postaci związków metaldehydowych, możemy je również samodzielnie zdjąć z rośliny, jednak wtedy trzeba zabezpieczyć ewentualne dostawanie się ich pod uprawę powtórnie.

Innymi szkodnikami występującymi na roślinach jakimi są sukulentynicienie, te podstępne i trudne do zniszczenia szkodniki bywają niezauważane na roślinach. Te małe, o barwie białej obleńce są organizmami glebowymi, a co za tym idzie po dostaniu się do podłoża niszczą system korzeniowy. W tym przypadku nie ma właściwego i skutecznego środka zwalczającego te szkodniki, zaatakowana roślina powinna zostać zniszczona, jedyne co możemy zrobić, to pobrać zdrowe zaszczepki i wyhodować nowy egzemplarz tego wspaniałego sukulenta.

Przeczytaj również:

Loading ... Loading ...
Umieszczono w kategorii: Choroby kaktusów

Komentarze wyłączone.