Szkody wywołane złymi warunkami klimatycznymi

Sukulenty oraz kaktusy należące do tego gatunku roślin, tak jak inne rośliny hodowlane, mogą ulec uszkodzeniu poprzez niekorzystne warunki środowiska naturalnego. Jeżeli rośliny żyją w naturalnym środowisku, same muszą sobie radzić i bronić się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jeżeli jednak są one w hodowli szklarniowej czy też zewnętrznej, to człowiek dba aby nie uległy uszkodzeniu bądź całkowitemu zniszczeniu.

Najważniejsze szkody na roślinach będących sukulentami to wypłonienie, jakie jest skutkiem niedoboru bądź całkowitego braku światła słonecznego. Sukulent rozpoczyna nienaturalny wzrost, wypuszcza cienkie i niesymetryczne łodygi oraz liście, a w efekcie roślina zaczyna żółknąć i obumierać.

Innym niewłaściwym czynnikiem, który powoduje szkody na sukulentach jest nadmierna ilość światła, szczególnie w fazie spoczynku rośliny, to z kolei powoduje poparzenia roślin. do poparzeń sukulentów zwykle dochodzi w przypadku źle wietrzonych szklarni, gdzie jest zbyt gorąco w stosunku do warunków panujących na zewnątrz. palące słońce przez folię bądź szybę wyraźnie niszczy czyli wypala rośliny, czynnik ten objawia się silnym zaczerwienieniem na skórze sukulenta. Oczywiście nadmiar czy niedobór wody również wywołuje widoczne szkody na roślinach, wszystkie je należy skutecznie usuwać, bądź nie dopuszczać do ich powstawania.

Przeczytaj również:

Loading ... Loading ...
Umieszczono w kategorii: O kaktusach

Komentarze wyłączone.